Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Author: Brak komentarzy Share:
okulary uv

Ochrona przeciwsłoneczna najmłodszych powinna obejmować nie tylko dbanie o delikatną skórę dziecka. W przypadku najmłodszych bardzo wrażliwe są także ich oczy, które rozwijają się do wieku nastoletniego. Maluchy przebywające na słońcu powinny zawsze nosić dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne. Muszą być one nie tylko ładne i modne, ale przede wszystkim dobrej jakości i dokładnie dopasowane do potrzeb dziecka. Sprawdź ofertę uvkids.pl

Promieniowanie słoneczne ma wiele zalet, ale również negatywów. W nadmiarze szkodzi naszej skórze, a nawet w niewielkich ilościach promienie UV mogą działać degenerująco na nasz wzrok. W przypadku dzieci zagrożenie jest jeszcze większe ze względu na to, że ich oczy dopiero się rozwijają i nie są ukształtowane tak, jak oczy dorosłego człowieka. Dziecięca siatkówka jest niemal przezroczysta, a więc pochłania wszystkie promienie słoneczne. Działa to szkodliwie na ich aparat wzrokowy, a uszkodzenia oczu, które mają miejsce w dzieciństwie mogą powodować wiele poważnych dolegliwości, które są trudne do wyleczenia.

Okulary ze straganów lepiej omijać

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci możemy kupić latem praktycznie wszędzie – w sklepikach w miejscowościach wypoczynkowych, w supermarketach, na straganach i w sklepach z chińszczyzną. Zwykle kosztują kilka złotych, a jednocześnie są bardzo efektowne, kolorowe, ozdobione ulubionymi dziecięcymi motywami czy bohaterami z bajek. Niestety, słaba jakość okularów pociąga za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Przede wszystkim, często są one wykonane z kiepskich, a nawet toksycznych materiałów, które są bardzo szkodliwe szczególnie dla dzieci.

Przyciemniane szkła mogą zaszkodzić

Kolejną kwestią są szkła tanich okularów, które – choć ciemne – nie zapewniają dobrej ochrony oczom naszych pociech. Wiele osób błędnie kojarzy ciemne szkła z wysokim filtrem. Gdy kupują okulary z bardzo ciemnymi szkłami, są przekonane, że zapewniają dziecięcym oczom jak najlepszą ochronę. Nic bardziej błędnego. Przede wszystkim, ciemne szkła niewiele mają wspólnego z obecnością filtra UV. A po drugie – za kilka złotych na pewno nie da się kupić okularów, które będą dobrej jakości i bezpieczne. Przyciemniane okulary bez filtra są jeszcze większym zagrożeniem dla dziecięcych oczu niż nienoszenie okularów przeciwsłonecznych. Po założeniu przyciemnianych szkieł soczewka oczu dziecka maksymalnie się rozszerza, przez co wpuszcza o wiele więcej szkodliwego promieniowania UV niż oko bez żadnych okularów. Nie ryzykujmy więc uszkodzenia wzroku kosztem całkiem niewielkich oszczędności.

Dobre szkła z filtrem UV

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, należy stawiać na te modele, które pochodzą od sprawdzonych producentów i dają gwarancję bezpieczeństwa oraz trwałości. Najważniejsze w okularach są szkła z wysokim filtrem. W okularach dziecięcych powinien być to filtr UV400, a więc najwyższy z możliwych. Zapewnia on stuprocentową ochronę przed szkodliwymi promieniami. Oczywiście, samo zapewnienie na produkcie nie wystarczy – warto upewnić się, czy produkty oferowane przez danego producenta faktycznie posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a także, czy są bezpieczne dla dzieci.

Szkła dziecięcych okularów muszą być również wytrzymałe, solidne, wykonane z bezpiecznych materiałów, które po uderzeniu nie rozsypują się w drobny mak. Dzięki temu można mieć pewność, że nawet uszkodzone okularki nie zrobią krzywdy dziecięcym oczom. Jeśli decydujemy się na okulary z wyjmowanymi szkłami, zadbajmy o takie modele, w których szkła wyjmuje się na zewnątrz, a nie do środka.

Wysokiej jakości oprawki

W dziecięcych okularach przeciwsłonecznych ważne są nie tylko szkła, ale również oprawki. Powinny być one wykonane z bezpiecznych, trwałych i hipoalergicznych materiałów, które nie są toksyczne ani w żaden sposób szkodliwe dla maluchów. Dobrym rozwiązaniem mogą być oprawki w formie opaski, którą można bez problemu dopasować do kształtu dziecięcej główki. Takie okulary nie będą spadały nawet w trakcie bardzo intensywnych dziecięcych zabaw.

Warto kupować osobiście

Choć okulary przeciwsłoneczne można kupić w wielu sklepach internetowych, dobrym rozwiązaniem będzie kupno okularów dziecięcych raczej w sklepie stacjonarnym. Taka forma zakupów pozwala przymierzyć kilka różnych modeli, sprawdzić, jak pasują dziecku, a także jakie są ich wszystkie parametry. W ten sposób szybko znajdziemy taki model, który będzie łączył w sobie wysoką jakość, estetykę, a także będzie podobał się maluchowi. Przy zakupach okularów przeciwsłonecznych stawiajmy przede wszystkim na jakość, dobrych i renomowanych producentów oraz produkty, które posiadają wszystkie niezbędne atesty. Na bezpieczeństwie dziecięcych oczu zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Previous Article

Czy kupowanie części samochodowych w internecie to dobry pomysł?

Next Article

Jakie akcesoria do nawadniania?

You may also like